FAQ
pytania
i odpowiedzi

ekstrakcja ósemek warszawa

Najczęstsze pytania

Poniżej zamieszczamy najczęstsze pytania, zadawane przez naszych pacjentów, wraz z naszymi odpowiedziami.
Sukcesywnie będziemy rozwijać ten dział o kolejne nurtujące Was kwestie.

Czy leczenie stomatologiczne boli?

Nie. Obecnie stosowane środki do znieczulenia zupełnie blokują uczucie bólu. Są jednak stany ostre, przy których takie środki działają słabiej. Dlatego nigdy nie zwlekaj z wizytą u dentysty.

Czy dolegliwości bólowe po usunięciu ósemki mogą się utrzymywać?

Niestety tak. Należy pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny i nasz organizm potrzebuje trochę czasu na regenerację. Jednak jeśli te dolegliwości się powiększają lub cokolwiek zaczyna niepokoić zawsze prosimy o kontakt z gabinetem.

Ile trwa leczenie kanałowe zęba?

Zazwyczaj jest to jedna wizyta. Dzięki użyciu mikroskopu i specjalnie pracujących narzędzi, możemy zrobić to szybko i maksymalnie dokładnie. Czasami jednak takie leczenie rozkładane jest na więcej wizyt, jeśli w danym przypadku jest to niemożliwe.

Czy korony, licówki i mosty stomatologiczne zawierają metal?

Nie. Obecny rozwój technologii umożliwia wyeliminowanie takich uzupełnień. Jedynie odbudowy na implantach zawierają tytan, który jest jednak bardzo biokompatybilny z naszym organizmem i nie wywołuje uczuleń.

Czy podczas przygotowania zębów pod licówki
niszczy się dużo zęba?

Preparacja zęba jest minimalna i w większości przypadków ogranicza się głównie do usunięcia starych wypełnień. Sam ząb jest preparowany na 0,3-0,4 mm i ogranicza się wyłącznie do szkliwa. Czasami wykonywane są również licówki bez jakiejkolwiek preparacji.

Ile trwa wykonanie licówek?

W pierwszym etapie zawsze wykonywany jest plan i wizualizacja przyszłej pracy. Samo wykonanie licówek to standardowo dwie wizyty. Pierwsza wizyta to przygotowanie zębów i pobranie skanów, druga to oddanie gotowych uzupełnień protetycznych.

Czy wstawienie implantu boli?

Nie. Zabieg przeprowadzany jest w bardzo mocnym znieczuleniu, które blokuje połączenia nerwowe odpowiedzialne za to odczucie. Jednak jest to zabieg chirurgiczny, po którym może zawsze wystąpić delikatny obrzęk, czy przejściowy dyskomfort po zejściu znieczulenia.

Czy jeśli warunki nie pozwalają na wszczepienie implantu,
jest jakaś alternatywa?

Tak. Po pierwsze istnieją zabiegi regeneracyjne, umożliwiające odbudowę kości. Po drugie, nawet jeśli takie zabiegi nie są możliwe do przeprowadzenia istnieją inne rozwiązania, umożliwiające odbudowę brakującego uzębienia jak chociażby mosty stomatologiczne, czy protezy szkieletowe.

Czy możliwe jest obciążenie implantu koroną lub mostem protetycznym
w dniu zabiegu?

Tak, stosując specjalne implanty oraz pod warunkiem, że kość ma określoną gęstość, taki zabieg jest możliwy. Jednak zawsze po okresie gojenia koronę lub most należy wymienić na rozwiązanie ostateczne.

Ile czasu wgajają się implanty?

W standardowym protokole – trzy miesiące w żuchwie i cztery miesiące w szczęce.

Gdzie można zaparkować?

Parking na ul. Giełdowej nie jest objęty strefą płatnego parkowania. Natomiast na ul. Siedmogrodzkiej oraz Karolkowej należy uiścić opłatę w parkometrze.

Sprawdź cennik
naszych usług stomatologicznych