Higienizacja
i profilaktyka
stomatologiczna

higienizacja i profilaktyka stomatologiczna

Higienizacja
i profilaktyka stomatologiczna 

Wola, Centrum, Śródmieście

Mając na uwadze zdrowie i piękny uśmiech naszych pacjentów, zwracamy uwagę na ogromną rolę jaką ma profilaktyka domowa i higienizacja stomatologiczna. Takie podejście gwarantuje pacjentom prowadzonym w naszym gabinecie nie tylko stan zdrowia w momencie wyleczenia ubytków próchnicowych czy braków w uzębieniu. Postrzegamy to jako proces ciągły i chcemy, aby nasi pacjenci wracali do nas tylko i wyłącznie w celu kontroli – prowadzeni przez wykwalifikowany personel. Jest to możliwe! W czym tkwi sekret?

Profilaktyka domowa

Niesamowicie istotną częścią każdego procesu leczenia jest odpowiednia higiena domowa.

– Jaką szczoteczkę użyć – manualną/elektryczną?
– Jak prawidłowo myć zęby?
– Jak używać nici dentystycznej?
– Kiedy używać irygator?
– Do czego służy szczoteczka międzyzębowa?
– Dlaczego w drogerii jest tyle różnych szczoteczek?

Nie zawsze odpowiedzi są jednakowe, ale na te wszystkie pytania nasi pacjenci muszą znać odpowiedź.

Zapraszamy pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci, z najbliższych okolic gabinetu,
czyli Warszawa Wola, Warszawa Centrum, Śródmieście oraz sąsiadujących dzielnic.

Etapy profilaktyki stomatologicznej

usuwanie kamienia nazębnego

W pierwszym etapie
usuwane są złogi kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków

Czym zatem jest kamień nazębny i dlaczego dochodzi do jego powstania?

Płytka nazębna to warstwa węglowodanów i bakterii, która nieustannie tworzy się na zębach po każdym posiłku. Jest ona główną przyczyną ubytków próchnicowych i chorób dziąseł. Jeżeli nie jest prawidłowo usuwana przekształca się w twardy, zmineralizowany i niemożliwy do usunięcia metodami domowymi kamień nazębny. Oczywiście są w jamie ustnej takie miejsca, gdzie proces ten zachodzi szybciej – ujścia przewodów ślinianek, za dolnymi siekaczami oraz górnymi zębami trzonowymi. Są również osoby u których ten proces zachodzi szybciej niż u innych.

Im lepiej kontrolowana jest płytka nazębna przez częste i prawidłowe mycie, tym rzadziej pacjenci umawiani są na zabiegi profesjonalnej higienizacji.

Natomiast, jeśli takie zabiegi są zaniedbywane – w dużo szybszym tempie zachodzi proces rozchwiania zębów, postępu choroby przyzębia a w konsekwencji nawet ich utraty.

piaskowanie zębów

Drugim etapem
jest piaskowanie zębów

Podczas spożywania codziennych pokarmów, a szczególnie dużych ilości kawy, herbaty oraz palenia papierosów – dochodzi do powstania osadów i przebarwień na zębach. Za pomocą abrazyjnej, bezpiecznej dla jamy ustnej piaskarki przeprowadzamy proces piaskowania. Polega ona na czyszczeniu zębów piaskiem o drobnej średnicy pod ciśnieniem.

polerowanie zębów

Trzecim etapem
jest polerowanie zębów

Wykonuje się je przy pomocy specjalistycznych gumek oraz past polerskich w celu wyrównania ich struktury. W zależności od wskazań nakładany jest również fluor w postaci past, lakierów lub specjalistycznych pianek.

Sprawdź cennik
naszych usług stomatologicznych

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami