Higienizacja
i profilaktyka
stomatologiczna

higienizacja i profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna Warszawa

Dentysta Warszawa Wola, Centrum, Śródmieście

Mając na uwadze zdrowie i piękny uśmiech naszych pacjentów, zwracamy uwagę na ogromną rolę, jaką ma higienizacja i profilaktyka stomatologiczna. Takie podejście gwarantuje pacjentom prowadzonym w naszym gabinecie dentystycznym w Warszawie nie tylko stan zdrowia w momencie wyleczenia ubytków próchnicowych czy braków w uzębieniu. Postrzegamy to jako proces ciągły i chcemy, aby nasi pacjenci wracali do nas tylko i wyłącznie w celu kontroli – prowadzeni przez wykwalifikowany personel. Jest to możliwe. W czym tkwi sekret?

Profilaktyka stomatologiczna dzieci i dorosłych

Niesamowicie istotną częścią każdego procesu leczenia zębów jest odpowiednia higiena domowa jamy ustnej.

– Jaką szczoteczkę użyć – manualną/elektryczną?
– Jak prawidłowo myć zęby?
– Jak używać nici dentystycznej?
– Kiedy używać irygatora?
– Do czego służy szczoteczka między zębowa?
– Dlaczego w drogerii jest tyle różnych szczoteczek?

Nie zawsze odpowiedzi są jednakowe, ale na te wszystkie pytania nasi pacjenci muszą znać odpowiedź.

Wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zachęcamy zatem do wizyt okresowych i przeglądów zębów w naszym gabinecie dentystycznym TD Studio w centrum Warszawy. Wczesne wykrycie próchnicy nie wymaga przewlekłego i skomplikowanego leczenia kanałowego zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Etapy profilaktyki stomatologicznej zębów

usuwanie kamienia nazębnego

Usuwanie kamienia nazębnego 
za pomocą ultradźwięków

Czym zatem jest kamień nazębny i dlaczego dochodzi do jego powstania?

Płytka nazębna to warstwa węglowodanów i bakterii, która nieustannie tworzy się na zębach po każdym posiłku. Jest ona główną przyczyną ubytków próchnicowych i chorób dziąseł. Jeżeli nie jest prawidłowo usuwana, przekształca się w twardy, zmineralizowany i niemożliwy do usunięcia metodami domowymi kamień nazębny. Oczywiście są w jamie ustnej takie miejsca, gdzie proces ten zachodzi szybciej. Mowa tu szczególnie o ujściach przewodów ślinianek, za dolnymi siekaczami oraz górnymi zębami trzonowymi. Są również osoby, u których ten proces zachodzi szybciej niż u innych.

Im lepiej kontrolowana jest płytka nazębna przez częste i prawidłowe mycie, tym rzadziej pacjenci umawiani są na zabiegi profesjonalnej higienizacji.

Natomiast, jeśli takie zabiegi są zaniedbywane, w dużo szybszym tempie zachodzi proces rozchwiania zębów, postępu choroby przyzębia, a w konsekwencji nawet ich utraty.

piaskowanie zębów

Piaskowanie 
i skaling zębów

Podczas spożywania codziennych pokarmów, a szczególnie dużych ilości kawy, herbaty oraz palenia papierosów. Dochodzi wówczas do powstania osadów i przebarwień na zębach. Za pomocą abrazyjnej, bezpiecznej dla jamy ustnej piaskarki przeprowadzamy proces piaskowania. Polega ona na czyszczeniu zębów piaskiem o drobnej średnicy pod ciśnieniem.

polerowanie zębów

Lakowanie, fluoryzacja 
i polerowanie zębów

Wykonuje się je przy pomocy specjalistycznych gumek oraz past polerskich w celu wyrównania struktury zębów. W zależności od wskazań nakładany jest również fluor w postaci past, lakierów lub specjalistycznych pianek.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button