Metody wybielania zębów

metody wybielania zębów warszawa

Wybielanie zębów Warszawa

Nakładki wybielające na zęby

Przebarwienia widoczne na przednich zębach często stanowią duży defekt estetyczny i zdarza się, że bywają przyczyną kompleksów. Z pomocą przychodzi więc wybielanie zębów, które skutecznie pomaga rozjaśnić uśmiech i zadbać o zdrowie w całej jamie ustnej.

Obecnie producenci oferują wiele metod wybielania zębów, są to m.in.:

  • paski wybielające,
  • pasty wybielające,
  • wybielanie nakładkowe,
  • wybielanie gabinetowe – laserowe.

Metoda wybielania uzależniona jest od stopnia przebarwień naszych zębów. W przypadku niewielkich zmian, często wystarczy ograniczyć się do stosowania past wybielających bądź pasków, które usuną zewnętrzne przebarwienia, jednak nie rozjaśnią koloru zębiny. Za bardziej skuteczne metody uznaje się więc te, wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Poza tym są one bardziej bezpieczne niż wybielanie zębów w domu.S

Wybielanie nakładkowe Warszawa

Wybielanie nakładkowe odbywa się na dwóch etapach:

  • pierwszym – podczas którego lekarz wykonuje u pacjenta odlew łuków zębów w celu przygotowania nakładek,
  • drugim – odbywającym się w domu – kiedy pacjent samodzielnie aplikuje żel wybielający na wykonane nakładki i umieszcza je na szczękach.

Taki zabieg wybielania nakładkowego trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni i wymaga systematyczności oraz regularności.

Wybielanie zębów lampą

Wybielanie zębów naszym w gabinecie stomatologicznym w Warszawie to jedna z najszybszych metod wybielania zębów. Pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w krótkim czasie, (zazwyczaj ok. godziny), a dodatkowo przebiega bezboleśnie. Polega na aktywowaniu żelu wybielającego specjalnym światłem emitowanym przez laser diodowy.

Rezultaty zabiegu, przy odpowiedniej higienie jamy ustnej, utrzymują się nawet do 3 lat. Warto pamiętać, że przed wybielaniem laserowym niezbędne jest wyleczenie wszystkich zębów, zapobiegnie to ryzyku uszkodzenia miazgi poprzez czynniki chemiczne zawarte w żelach i preparatach wybielających. 

Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze powyższe zabiegi są w stanie wybielić zęby. Często jest tak, że kolor zębów jest ciemniejszy np. po leczeniu kanałowym, albo przy wadach zgryzu. Dobry stomatolog po wstępnej ocenie uzębienia, dobierze odpowiednie leczenie. Nie zawsze jest to wybielanie zębów. Często, do uzyskania wymarzonego uśmiechu, konieczne będą licówki pełnoceramiczne

Zapraszamy pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci, z najbliższych okolic gabinetu,
czyli Warszawa Wola, Warszawa Centrum, Śródmieście oraz sąsiadujących dzielnic.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button