Chirurgia dentystyczna Warszawa

chirurg stomatologiczny warszawa

Chirurg stomatologiczny Warszawa

Leczenie operacyjne jamy ustnej

W gabinecie dentystycznym w Warszawie – TD Studio, zajmujemy się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i miejsc przyległych. Nasz doświadczony chirurg stomatologiczny wdraża najnowocześniejsze metody pracy z pacjentem, stosowane w klinikach stomatologicznych na całym świecie. Dodatkowo przeprowadza operacje i zabiegi w ramach chirurgii szczękowej stomatologicznej u pacjentów z zaburzeniami stawu skroniowo żuchwowego.

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna nie ogranicza się w naszym gabinecie dentystycznym wyłącznie do wyrwania, usunięcia zęba. Toteż chirurg dentysta leczy wiele schorzeń u tych pacjentów, u których nie sprawdza się leczenie zachowawcze i wymaga ono zabiegu naszego chirurga szczękowego, w tym m. in.:

– usuwanie zębów / korzeni zębów,
– usuwanie ósemek,
– ekstrakcja zębów,
– chirurgiczne usuwanie zębów,
– usuwanie zębów zatrzymanych,
– resekcja wierzchołka korzenia zęba,
– regeneracja kości (augmentacja kości),
– leczenie przetok ustno-twarzowych,
– plastyka połączeń z zatoką szczękową.

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Bardzo często, po utracie zębów, w bocznym odcinku szczęki, następuje szybki zanik kości. W tej okolicy znajduje się również zatoka szczękowa, która usytuowana jest bardzo blisko górnych zębów szczęki. Anatomicznie jest to pusta przestrzeń wyścielona błoną śluzową. Po dokładnym badaniu stomatologicznym i ocenie tomografii komputerowej okazuje się, że zatoka szczękowa znajduje się bardzo blisko jamy ustnej. Dlatego wstawienie implantu zębowego (nowego zęba) w takich warunkach byłoby niemożliwe, z uwagi na niewystarczającą ilość kości.

Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej jest wykonywany przez chirurga stomatologa. Ma on na celu wytworzenie miejsca pod błoną śluzową zatoki na materiał kościozastępczy, który odbudowuje na grubość zanikły wyrostek szczęki. Dzięki temu możliwy jest zabieg implantacji, a wszczep osiąga wystarczająca ilość miejsca aby w przyszłości była możliwa odbudowa brakujących zębów.

Dodatkowo bardzo często okazuje się również, że ilość kości jest wystarczająca na wszczepienie krótkich implantów zębów, jakie wykonujemy w ramach naszych usług stomatologicznych. Dlatego można pominąć etap podniesienia dna zatoki szczękowej. Ostateczną kwalifikacje do zabiegu implantacji ustala chirurg stomatologiczny.

Chirurgia szczękowa Warszawa Wola

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

W przypadku zmian zapalnych wokół korzenia zęba możliwy jest zabieg chirurgiczny resekcji wierzchołka korzenia zęba. Przede wszystkim polega on na odcięciu ostatnich kilku milimerów korzenia zęba oraz usunięciu ziarniny zapalnej. Ten zabieg stomatologiczny może uratować ząb i usunąć problem na lata. Wykonywany jest najczęściej w przypadku:

  • niegojących się zmian zapalnych,
  • niedrożnych kanałów po próbach leczenia kanałowego,
  • kiedy dostęp do systemu kanałowego jest niemożliwy – np. wkłady lane, mosty protetyczne.

Następnie odcięty w ten sposób korzeń wypełnia się od drugiej strony specjalnym preparatem na bazie MTA. Dzięki mikrochirurgicznemu podejściu i precyzyjnej pracy chirurga stomatologa w powiększeniu, uzyskane rezultaty są stabilne i pozwalają zachować ząb na długie lata.

Regeneracja kości zęba

Kiedy dochodzi do utraty zębów, kość w której były one osadzone z czasem zanika. Wynika to z tego, że nie jest ona używana i obciążana mechanicznie. Dlatego też zabiegi implantacji i odbudowy braków w uzębieniu powinny być przeprowadzane jak najszybciej, zaraz po utracie uzębienia. Jednak w dalszym ciągu pomimo utraty objętości kości możliwe są zabiegi regeneracyjne. Polegają one na zastosowaniu specjalnych materiałów kościozastępczych oraz błon zaporowych, dzięki którym nasz organizm jest w stanie nadbudować brakujące tkanki. Dodatkowo można wykorzystać w tym celu również kość własną pobraną podczas zabiegu implantacji lub przeszczepić kość z regionu nieużywanego, o mniejszym znaczeniu anatomicznym.

Podsumowując dzięki augmentacji kości i zwiększeniu objętości w danym rejonie – możliwe jest wszczepienie implantu zęba oraz mocne i długoczasowe ich obciążenie.

Jeżeli potrzebujesz pomocy naszego chirurga dentystycznego a jesteś z Warszawy umów się na wizytę lub odwiedź nasz gabinet stomatologiczny
w Centrum Warszawy TD Studio. Z naszych usług stomatologicznych korzystają nie tylko pacjenci z Warszawy Wola i Warszawy Śródmieście.
Z uwagi na napięty grafik zalecamy umówić wcześniej wizytę telefonicznie lub sprawdzić dostępność chirurga stomatologa.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button