Stomatologia
estetyczna

stomatologia estetyczna warszawa

Stomatologia estetyczna Warszawa

Dentysta Warszawa Wola, Centrum, Śródmieście

Piękny i zdrowy uśmiech to dzisiaj podstawa dobrego samopoczucia, oznaka zdrowia i urody. Dlaczego więc nie skorzystać z zabiegów, które taki uśmiech umożliwiają? Stomatologia estetyczna oferuje bezpieczne zabiegi, które nie niszczą zębów. Jakie więc są sposoby na uzyskanie białego, pięknego uśmiechu?

Wybielanie nakładkowe Warszawa

Na pierwszej wizycie, na podstawie wycisków wykonanych specjalną masą, odwzorowywany jest stan uzębienia pacjenta. Na tej podstawie tworzony jest dokładny model szczęki oraz żuchwy. Wykonywane są również zdjęcia, aby porównać uzyskany w przyszłości kolor.

Na drugiej wizycie, która odbywa się kilka dni później, oddawana jest pacjentowi specjalna nakładka stworzona indywidualnie dla niego. Jej budowa tworzy dystans na cienką warstwę preparatu, umożliwiającą równomierny efekt wybielenia zębów. Zapewnia to również maksymalną efektywność i wydajność preparatu, który dołączony jest do zestawu. Konstrukcja nakładki umożliwia również ochronę dziąseł, gdyż dokładnie do nich przylega.

Na tej wizycie pokazujemy naszym pacjentom jaką ilość preparatu używać i jak go aplikować. Wybielanie nakładkowe zębów trwa od dwóch do kilku tygodni. Podczas tego okresu trzeba codziennie wieczorem nałożyć preparat, a wybielanie zębów odbywa się w nocy. Niektórzy pacjenci preferują noszenie nakładek w ciągu dnia, co jak najbardziej jest możliwe ale wyklucza spożywanie pokarmów na okres kilku godzin. Podczas całego procesu wybielania zalecane jest przejście na tzw. dietę białą. W skrócie oznacza to unikanie spożywania posiłków, które na stałe odbarwiłyby białą tkaninę. Dlatego niestety takie produktu jak czarna kawa, buraki, czerwone wino, curry, kurkuma, jagody, niestety muszą zostać usunięte z naszej diety.

Ten rodzaj wybielania jest polecany przez nas najczęściej. Pomimo wady, jaką jest długotrwały proces, nie jest uciążliwy. Uzyskany natomiast efekt utrzymuje się najdłużej i zapewnia najlepszy rezultat. Minimalizuje również nadwrażliwość, co jest szczególnie istotne dla osób z takim problemem.

Wybielanie zębów gabinetowe

Trwa ono zaledwie 60 minut i odbywa się na jednej wizycie. Preparat używany jest aktywowany chemicznie i nie wymaga naświetlania dodatkową lampą. Jest on zupełnie bezpieczny dla szkliwa i nie powoduje uczuleń. Taka krótka sesja umożliwia zmianę zabarwienia zębów i spektakularny efekt. Co do zaleceń, początkowe przejście na dietę białą jest również wskazane.

Zapraszamy pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci, z najbliższych okolic gabinetu,
czyli Warszawa Wola, Warszawa Centrum, Śródmieście oraz sąsiadujących dzielnic.

Na co uważać 
podczas wybielania zębów?

stomatologia estetyczna warszawa

– obowiązkowo przed każdym wybielaniem należy wykonać przegląd uzębienia. Preparaty są bezpieczne, ale pod warunkiem, że w jamie ustnej nie ma aktywnych ognisk infekcji. Powinien sprawdzić to lekarz lub wykwalifikowana higienistka. Dlatego takie zabiegi powinny być wykonywane tylko w gabinetach stomatologicznych,

– preparaty handlowe dostępne na rynku nie mogą zawierać takich stężeń jak te dostępne w gabinecie stomatologicznym. Dostępne są również pseudo indywidualne nakładki, do których ilość użytego preparatu jest ogromna, a szczelność żadna. Powoduje to szybkie spożycie całego preparatu,

– często przed zabiegiem wybielania wskazane jest wykonanie profesjonalnej higienizacji, gdyż preparat nie usuwa kamienia nazębnego i nie spowoduje zniknięcia osadów, które często gromadzą się na naszych zębach.

Czy zawsze wybielanie zębów 
rozwiąże problem przebarwień?

estetyczny uśmiech warszawa

Niestety nie. Często sam problem nie tkwi tylko w zabarwieniu i naturalnym kolorze naszego uzębienia.

Niejednokrotnie nakładają się na to inne czynniki takie jak: zęby leczone kanałowo, liczne wypełnienia w widocznych miejscach, złe ustawienie zębów lub braki w uzębieniu.

Wówczas to lekarz podejmuje decyzje w jaki sposób najlepiej zrehabilitować pacjenta i jakie kroki należy przedsięwziąć, aby doprowadzić stan uzębienia do perfekcji.

Jednym z często stosowanych rozwiązań umożliwiających w sposób najmniej inwazyjny rehabilitacje estetyki są licówki pełnoceramiczne.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button