Mosty stomatologiczne

mosty stomatologiczne warszawa

Mosty stomatologiczne Warszawa

Protetyka Wola, Centrum, Śródmieście

Dzisiejsza stomatologia to nie tylko konieczne leczenie i pozbywanie się chorych zębów. Taki stan rzeczy już dawno poszedł w zapomnienie, a ta dziedzina medycyny coraz częściej jest kojarzona z estetyką i to głównie dla niej udajemy się do specjalistów. Mosty stomatologiczne to nic innego jak alternatywa dla implantów służących do wypełnienia ubytków między zębami. Stosuje się je w przypadku, gdy ubytek dotyczy jednego lub kilku zębów. Prawidłowo umocowany most stomatologiczny nie tylko wygląda estetycznie, ale również spełnia swoją funkcję.

Uzupełnienia protetyczne Warszawa

Most pełnoceramiczny

Spełnia swoją rolę, gdy ubytek dotyczy zębów przednich. Jego budowa opiera się na koronach protetycznych osadzonych na zębach oraz przęsła wypełniającego przerwę. Ten rodzaj mostów składa się w 100% z porcelany. Stosowanie mostów pełnoceramicznych może być tańszą alternatywą dla implantów jednak wiąże się z piłowaniem zębów. Jest to także sposób polecany dla alergików, ponieważ zapewnia pewną biozgodność z warunkami panującymi w jamie ustnej. Mosty pełnoceramiczne najbardziej przypominają naturalny wygląd zębów.

Most na implantach

Do wykorzystania tego typu mostów konieczne jest wszczepienie implantów. To na nich właśnie znajduje się korona lub korony zębów. W tym przypadku jest możliwe leczenie, nawet bezzębia, w sposób korzystny ekonomicznie dla pacjenta. Mosty na implantach różnią się między sobą – wyróżnić można następujące rodzaje:
porcelanowe na ceramice,
pełnoceramiczne mosty,
mieszane bezniklowe,
porcelanowe na cyrkonie.

Zalety i wady mostów stomatologicznych

Mosty stomatologiczne to przede wszystkim tańsza, a równie estetyczna alternatywa dla implantów. Profesjonalnie wykonany może skutkować niesamowitą trwałością liczoną w kilkunastu latach. Dodatkowo umożliwiają spożywanie wszystkich potraw bez dyskomfortu. Z wad można tu wymienić trudności w utrzymaniu higieny, a także prawdopodobieństwo zaniku kości szczęki lub żuchwy. Jest to spowodowane brakiem naturalnego obciążenia w miejscu wszczepu.

Zapraszamy pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci, z najbliższych okolic gabinetu,
czyli Warszawa Wola, Warszawa Centrum, Śródmieście oraz sąsiadujących dzielnic.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button