Mosty oparte
na 4-6 implantach

mosty na 4 implantach

Mosty pełnołukowe oparte na implantach

Most na 4 lub 6 implantach

Mosty stomatologiczne zamontowane na czterech lub sześciu implantach są przeznaczone dla pacjentów, u których trzeba odtworzyć wszystkie zęby w górnym lub dolnym łuku. Metoda przeznaczona jest dla osób bezzębnych lub dla pacjentów, u których obecne w jamie ustnej zęby nie nadają się do wyleczenia lub odbudowy. Dlatego jeżeli musisz usunąć wszystkie zęby lub nosisz niewygodną, ruszającą się protezę to zabieg ten jest dla Ciebie. Mosty na 4 implantach (lub sześciu) to sposób na nowe, mocne, a przede wszystkim wyglądające jak naturalne zęby w jeden dzień

Metoda stosowana jest na całym świecie z bardzo dużym powodzeniem przez największe autorytety w dziedzinie implantologii. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu implantologicznego jest odpowiednia ilość kości. Oceniane jest to na podstawie trójwymiarowego badania RTG. Na czterech implantach można natychmiast po zabiegu osadzić nowe, tymczasowe zęby, które wymienia się na ostateczne po około sześciu miesiącach. 

Mosty stomatologiczne na implantach

Przebieg leczenia implantologicznego

Konsultacja implantologiczna

Na pierwszej wizycie konsultacyjnej wykonywana jest tomografia stomatologiczna (badanie 3D CBCT), która pozwala na pobranie pomiarów kości. Tworzony jest również plan leczenia implantologicznego, skan wewnątrzustny, oraz kosztorys. Dzięki wykonywanym fotografiom jamy ustnej dużo łatwiej jest rozmawiać z lekarzem stomatologiem o swoim problemie oraz oczekiwaniach. Dodatkowo jest także możliwość zobaczenia się w nowych zębach przed rozpoczęciem leczenia dzięki Cyfrowemu Projektowaniu Uśmiechu.

Zabieg wszczepienia implantów

Na kolejnej wizycie wykonywane są konieczne ekstrakcje zębów, wszczepiane są implanty oraz zamocowywane na stałe naturalnie wyglądające tymczasowe zęby. Zabieg wstawienia implantów przeprowadzany jest w sedacji, której celem jest ogólne uspokojenie pacjenta, dzięki czemu nie odczuwa on lęku. Dodatkowo pacjent otrzymuje także bardzo skuteczne znieczulenie miejscowe przed zabiegiem.

Most tymczasowy

Dlaczego najpierw montowane są zęby tymczasowe? Pierwsze kilka miesięcy to okres gojenia i przebudowy kości i dziąsła. Jest to okres przejściowy, który wynika z fizjologii i biologii gojenia tkanek jamy ustnej, zarówno miękkich jak i twardych. Dlatego most tymczasowy ma niezbędne na ten czas właściwości biomechaniczne. Po okresie około sześciu miesięcy zęby tymczasowe wymieniane są na docelowe. 

Podsumowując zabieg wykonywany metodą czterech lub sześciu implantów przywraca piękny uśmiech w jeden dzień. W wielu sytuacjach opisana procedura umożliwia rehabilitację skomplikowanych przypadków, dla których dotychczas nie było komfortowej i efektywnej metody leczenia. Co ważne mosty na implantach to metoda oparta na około 30 lat doświadczenia, a wskaźnik sukcesu wynosi ponad 98%.

Zapraszamy na konsultację implantologiczną

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button