Mosty oparte
na 4-6 implantach

mosty na 4 6 implantach

Nowe zęby na implantach w jeden dzień

Natychmiastowe mosty na 4, 5 lub 6 implantach

Mosty stomatologiczne zamontowane na czterech, pięciu lub sześciu implantach są przeznaczone dla pacjentów, u których trzeba odtworzyć wszystkie zęby w górnym lub dolnym łuku. Po skrupulatnym, wirtualnym zaplanowaniu, zabieg obciążenia nowego kompletu zębów opartych na implantach odbywa się w jeden dzień. 

skan uzębienia pacjenta

Dzięki niesamowitemu rozwojowi cyfrowej stomatologii oraz materiałów stosowanych do tworzenia implantów zabieg ten jest przewidywalny i możliwy do zrealizowania w tak krótkim czasie. Wykorzystuje się do tego skany 3D aktualnego uzębienia pacjenta.

zdjęcia zębów

Sesja fotograficzna umożliwia stworzenie wirtualnego kształtu nowych zębów pasujących do rysów twarzy pacjenta. Daje to możliwość wirtualnego dopasowania uśmiechu do preferencji każdej osoby.

obraz ze stożkowej tomografii komputerowej

Dokładny obraz ze stożkowej tomografii komputerowej CBCT umożliwia precyzyjne zaplanowanie zabiegu.

implanty zyrkonowe

Implanty używane do tego zabiegu wykonane są z bardzo czystego stopu tytanu i zyrkonu o specjalnym zakotwiczeniu. Gwarantują one maksymalną stabilizacje i umożliwiają proces gojenia. Stop tytanu w połączeniu z cyrkonem jest wytrzymalszy niż czysty tytan i posiada właściwości wspomagające osseointegrację. Połączenie tych cech jest unikalne na rynku. Nie ma żadnego innego stopu metalu, który łączyłby wysoką wytrzymałość mechaniczną i osteokonduktywność.

Dla kogo jest most na 4, 5 lub 6 implantach?

 • Pacjenci z uzębieniem resztkowym, nie nadającym się do dalszej odbudowy, czy wykorzystania do uzupełnień stałych.
 • Duża ilość zębów ruchomych. Pacjenci z chorobą przyzębia, której próby leczenia nie przyniosły sukcesu.
 • Pacjenci bezzębni.
 • Pacjenci, którzy utracili zęby z powodu wypadku lub  choroby.
 • Pacjenci z zachowaną minimalną ilością kości potrzebną do umieszczenia implantów. Istnieją również nowe możliwości umieszczania implantów w kości jarzmowej.
 • Duży odruch wymiotny uniemożliwiający użytkowanie uzupełnień ruchomych – protez.
 • Nietolerancja protez ruchomych jak i alergia na niektóre stopy metali wykorzystywane do ich produkcji.

 

Metoda przeznaczona jest dla osób z resztkowym uzębieniem, u których obecne w jamie ustnej zęby nie nadają się do wyleczenia lub odbudowy protetycznej w inny sposób. Dlatego jeżeli musisz usunąć wszystkie zęby lub nosisz niewygodną, ruszającą się protezę to zabieg ten jest dla Ciebie. Mosty na 4, 5 lub 6 implantach to sposób na nowe, mocne, a przede wszystkim wyglądające jak naturalne zęby w jeden dzień

Dlaczego implantacja w jeden dzień?

 1. Stwarza to niesamowity komfort psychiczny dla każdego z naszych pacjentów. Zabieg ten umożliwia przemianę uzębienia i przywrócenie uśmiechu w jeden dzień. Nie trzeba być wykluczonym z pracy, spotkań ze znajomymi, czekając miesiące na wygojenie się implantów, tak jak podchodzono do tego jeszcze kilka lat temu.
 2. Wbrew pozorom jest to bezpieczniejsze niż usunięcie zębów, odczekanie aż wszystko się wygoi i późniejsza próba odbudowy uśmiechu na implantach. Przez ten okres może dojść do dużego zaniku kości,,, gdyż nasz organizm jest bardzo oszczędny i niezagospodarowane obszary nie są przez niego utrzymywane.
 3. Cały zabieg usunięcia starych zębów i zamiana je na nowe, oparte na implantach, odbywa się jednoczasowo. Maksymalnie skracamy czas na fotelu i umożliwiamy przeprowadzenie zabiegu usunięcia i implantacji na jednej wizycie.

 

Metoda implantacji w jeden dzień stosowana jest na całym świecie z bardzo dużym powodzeniem przez największe autorytety w dziedzinie implantologii. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu implantologicznego jest odpowiednia ilość kości oraz brak chorób dyskwalifikujących do zabiegu implantacji. Oceniane jest to na podstawie trójwymiarowego badania RTG tomografii komputerowej.

Przeciwskazania do zabiegu implantacji w jeden dzień:

 • aktywne choroby nowotworowe,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • niekontrolowane nadciśnienie tętnicze,
 • niekontrolowana choroba niedokrwienna serca,
 • niedobory immunologiczne (np. AIDS, chemia, tranplantacja),
 • ciężkie zaburzenia krzepnięcia,
 • zaawansowane choroby wątroby i nerek,
 • przyjmowanie bisfosfonianów,
 • Osteomalacja, ostegenesis imperfecta, choroba Pageta,
 • zaburzenia neurologiczne (Parkinson, Alzheimer, zespół Downa),
 • zaburzenia psychiczne,
 • alkoholizm, narkomania,
 • osteoradionekroza.

Zabieg implantacji możemy jednak wykonywać (po konsultacji lekarskiej):

 • dobrze kontrolowanej cukrzycy,
 • niezaawansowanej osteoporozie (z wyjątkiem leczenia bisfosfonianami),
 • kontrolowanym nadciśnieniu tętniczym,
 • chorobach przyzębia,
 • ostrych lub przewlekłych stanach zapalnych dotyczących uzębienia resztkowego,
 • kontrolowanych chorobach wątroby i nerek,
 • terapii przeciwzakrzepowej,
 • POCHP.

Mosty stomatologiczne na implantach

Przebieg leczenia implantologicznego

konsultacja implantologiczna

Konsultacja implantologiczna

Na pierwszej wizycie zbierany jest dokładny wywiad z pacjentem, ustalane są oczekiwania, kształty nowych zębów i problemy z funkcjonowaniem w obecnych warunkach. Czasami po dokładnym zbadaniu pacjenta okazuje się też, że ten rodzaj zabiegu nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji i warto jest “powalczyć” o zachowanie obecnych zębów i odbudowę pozostałych braków na implantach.

Na tej wizycie wykonywana jest:

Tomografia stomatologiczna (badanie 3D CBCT), która pozwala na pobranie pomiarów kości.
– Robione są również wewnątrzustne zdjęcia fotograficzne. Dzięki wykonywanym fotografiom jamy ustnej dużo łatwiej jest rozmawiać z lekarzem stomatologiem o swoim problemie oraz oczekiwaniach.
– Pobierany jest też skan 3D uzębienia pacjenta w chwili obecnej.
– Tworzony jest również plan leczenia implantologicznego z kosztorysem oraz wytłumaczony jest dokładnie rodzaj zabiegu i jego przewidywany przebieg tak aby pacjent wiedział dokładnie jakie są kroki, wskazania, zalecenia po zabiegu.

Zabieg implantacji zębów w jeden dzień

Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym (wyłączane są z czucia okolice implantacji). Pacjent nie ma możliwości uczucia bólu. Czuje się jedynie wibracje, dotyk ewentualnie ucisk. W razie potrzeby podawane są również leki uspokajające.

Zabieg wymiany zębów na nowe rozpoczyna się w godzinach porannych. Następnie wysyłane są do laboratorium wszelkie pomiary i w ciągu kilku godzin przygotowywany (frezowany) jest dla pacjenta most tymczasowy, czyli nowe zęby oparte na implantach. Dzień po zabiegu może, ale nie musi, wystąpić delikatny obrzęk. Większość pacjentów wraca jednak do normalnego funkcjonowania po 1-2 dniach.

zdjęcie szwów

Zdjęcie szwów po 10-14 dniach

Szwy używane do zabiegu są z założenia rozpuszczalne, jednak często trzeba im pomóc.
Odbywa się wówczas również kontrola gojenia.

mosty na 4 implantach

Protetyka ostateczna

Po 3-4 miesiącach most tymczasowy wymieniany jest na most ostateczny. Używany most wyfrezowany w dniu zabiegu ma charakter tymczasowy z tego względu iż zapewnia on specjalne podparcie dla tkanek miękkich ( dziąseł) Wykonany jest też z bardziej miękkiego materiału, nie jest tak estetyczny i dopracowany jak most ostateczny. Procedura ta zajmuje zazwyczaj ok 3 wizyt, nie jest bolesna – polega na pobraniu kolejnych skanów i dalszych zdjęć aby nowe zęby nabrały idealnego wyglądu zgodnie z oczekiwaniami pacjenta.

profilaktyka stomatologiczna warszawa

Wizyty kontrolne

Most tymczasowy

Dlaczego w dniu zabiegu montowane są zęby tymczasowe? Pierwsze kilka miesięcy to okres gojenia i przebudowy kości i dziąsła. Jest to okres przejściowy, który wynika z fizjologii i biologii gojenia tkanek jamy ustnej, zarówno miękkich jak i twardych. Dlatego most tymczasowy ma niezbędne na ten czas właściwości biomechaniczne. Po okresie około 3-4 miesiącach zęby tymczasowe wymieniane są na docelowe. 

Podsumowując zabieg wykonywany metodą czterech lub sześciu implantów przywraca piękny uśmiech w jeden dzień. W wielu sytuacjach opisana procedura umożliwia rehabilitację skomplikowanych przypadków, dla których dotychczas nie było komfortowej i efektywnej metody leczenia. Co ważne mosty na implantach to metoda oparta na około 30 lat doświadczenia, a wskaźnik sukcesu wynosi ponad 98%.

Zapraszamy 
na konsultację implantologiczną

Zapraszamy 
na konsultację implantologiczną

Zalety zabiegu odbudowy pełnołukowej, mostu na implantach:

 • zabieg w ciągu jednego dnia,
 • piękny zdrowy uśmiech zaledwie kilka godzin po zabiegu,
 • metoda polegająca na precyzyjnym wszczepieniu od 4-6 implantów,
 • możliwość przeprowadzenia zabiegu nawet przy dużym zaniku kości,
 • bezbolesna, komfortowa procedura zabiegu,
 • oszczędność czasu pacjenta,
 • mosty działające rehabilitacyjnie na tkanki pacjenta.
most na implantach

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button