Tomografia stożkowa zębów CBCT

tomografia stożkowa zębów warszawa

Tomografia zębów Warszawa

Diagnostyka stomatologiczna

Współczesna stomatologia potrafi wyleczyć najtrudniejsze przypadki, ale aby było to możliwe potrzebna jest odpowiednia diagnostyka. To dzięki wstępnym badaniom lekarz stomatolog może ocenić stan uzębienia, postawić właściwą diagnozę i w końcu rozpocząć leczenie. Do wstępnych badań diagnostycznych należy między innymi skan 3D, zdjęcie RTG zębów, czy w końcu tomografia stożkowa zębów, żuchwy i zatok.

Tomografia stomatologiczna CBCT, inaczej tomografia stożkowa, to metoda obrazowania, umożliwiająca bardzo dokładne badanie struktur zębów oraz kości. Tomografia stożkowa umożliwia, przy bardzo krótkim czasie naświetlania, na uzyskanie ekstremalnie dokładnego obrazu. Warto zaznaczyć, że ilość promieniowania rtg jest często kilkunastokrotnie mniejsza niż przy zwykłej tomografii komputerowej.

Tomografia stomatologiczna Wola Warszawa

Tomografia stożkowa CBCT

Całe badanie trwa zaledwie kilkanaście sekund. Podczas tego badania wiązka promieniowania w kształcie stożka przemieszcza się wokół głowy pacjenta. Czytnik zamocowany po przeciwnej stronie odbiera informacje, aby wygenerować ostatecznie obraz 3d w bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu diagnostyka stomatologiczna tkanek twardych jest bardzo precyzyjna i umożliwia zaplanowanie przewidywalnego leczenia na najwyższym poziomie. Nie obrazuje jednak tkanek miękkich, nerwów, węzłów chłonnych, dziąseł. Tomografia stożkowa CBCT szczególnie często wykorzystywana jest w implantologii, endodoncji, laryngologii, czy diagnostyce stawów skroniowo-żuchwowych.

Tomograf X-MIND® PRIME 3D 

Niebagatelna kwestią jest jakość sprzętu, który w naszej klinice jest na najwyższym poziomie. Tomograf komputerowy to najnowsza seria firmy Acteon, X-MIND® PRIME 3D, zapewniający Państwu bezpieczeństwo i możliwie najniższe dawki promieniowania połączone z maksymalną precyzją badania. Aparat X-Mind, dzięki najnowszej technologii, pozwala na obrazowanie zarówno pełnego uzębienia jak i jednej szczęki. Niezwykła precyzja urządzenia umożliwia wychwycenie nawet najmniejszych zmian anatomicznych i anomalii w zębach. Tomografia stożkowa pomaga również w ustaleniu protokołu chirurgicznego pod usuwanie zębów zatrzymanych. Profesjonalny tomograf komputerowy wykorzystywany w stomatologii wykonuje zdjęcia panoramiczne zębów, żuchwy i stawów skroniowo-żuchwowych. Dlatego często wykorzystywany jest nie tylko w stomatologii, ale także wśród lekarzy ogólnych.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button