Licówki stomatologiczne Warszawa

licówki warszawa

Licówki Warszawa

Założenie licówek na zęby

Leczenie ortodontyczne trwa najczęściej latami. Jest długotrwałe i wymagające ogromnej cierpliwości. Mimo to, czasami efekt finalny nie jest dla nas satysfakcjonujący. Jest jednak sposób na szybką korekcję zębów i ładny biały uśmiech. Założenie licówek stomatologicznych jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, a do tego nie trwa długo. 

Lekarz stomatolog ocenia zgryz i wygląd zębów oraz pobiera skan 3d jamy ustnej. Następnie przygotowuje zęby pod licówki o ile jest to w ogóle konieczne. Laboratorium protetyczne w naszym gabinecie dentystycznym TD Studio, frezuje i napala licówki, które później stomatolog cementuje w jamie ustnej. Licówkami stomatologicznymi można skorygować niewielkie defekty, na przykład: 

  • liczne wypełnienia,
  • poprawić kształt zębów,
  • pozbyć się diastemy (przerwy między górnymi jedynkami),
  • czy ujednolicić kolor i rozjaśnić, wybielić zęby.

Licówki kompozytowe, pełnoceramiczne i porcelanowe

Rodzaje licówek stomatologicznych

W zależności od potrzeb i sytuacji finansowej pacjenta wyróżniamy i stosujemy w naszym gabinecie stomatologicznym TD Studio Warszawa Wola wiele rodzajów licówek stomatologicznych:

  • akrylowe licówki tymczasowe – na czas wykonania licówek stałych przez protetyka,
  • licówki kompozytowe – najbardziej korzystne cenowo, często nie ma potrzeby oszlifowania pod nie zębów, wykonywane są z tego samego materiału, co wypełnienia ubytków, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, można dobrać odcień do naturalnego koloru naszych zębów,
  • ręcznie napalane licówki – wysoko estetyczne i bardzo czasochłonne w wykonaniu, bardziej kruche przez to rzadko stosowane,
  • licówki pełnoceramiczne w technologii cad/cam – wykonane z trwałego materiału ceramicznego; posiadają warstwy jak żywy ząb, ponadto ich założenie nie wymaga szlifowania zęba lub wymaga w bardzo niewielkim stopniu; są najbezpieczniejsze dla żywych tkanek zęba, a uzyskany efekt estetyczny jest najlepszy.

Cyfrowe licówki Warszawa

Posiadanie licówek stomatologicznych ma szereg zalet. Zakłada się je na lata, tylko na przednie zęby. Ponadto dobrze zaprojektowane i dobrane licówki na zęby przez stomatologa, będą służyć nam przez długi czas i zapewnią estetyczny i biały uśmiech. Mimo tego, że jest to dość kosztowny zabieg, ale daje niesamowite efekty na ponad kilkanaście lat.

Podsumowując licówki kosmetyczne pozwalają skorygować ukruszone przednie zęby. Dodatkowo pozwalają pozbyć się przebarwień, których nie udało się usunąć wybielaniem, czy po prostu zdobyć biały uśmiech. Warto również zaznaczyć, że wyciski zębów wykonywane są metodą cyfrową bez użycia mas wyciskowych oraz z zastosowaniem skanera 3d. Poprawia to znacząco komfort pacjenta oraz zwiększa precyzję pracy lekarza stomatologa.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button