Licówki stomatologiczne Warszawa

licówki warszawa

Licówki Warszawa

Stomatolog Warszawa Wola, Centrum, Śródmieście

Leczenie ortodontyczne trwa najczęściej latami. Jest długotrwałe i wymagające ogromnej cierpliwości. A czasami efekt finalny nie jest dla nas satysfakcjonujący ze względu na przykład na nasz naturalny kształt zębów. Jest jednak sposób na szybką korekcję zębów i ładny biały uśmiech, który jest wizytówką człowieka. Założenie licówek stomatologicznych jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, a do tego nie trwa długo. 

Lekarz stomatolog ocenia zgryz i wygląd zębów, pobiera skan 3d jamy ustnej, następnie przygotowuje zęby pod licówki o ile jest to w ogóle konieczne. Laboratorium protetyczne w naszym gabinecie dentystycznym TD Studio, frezuje i napala licówki, które później lekarz dentysta cementuje w jamie ustnej. Licówkami stomatologicznymi można skorygować niewielkie defekty, na przykład liczne wypełnienia, poprawić kształt zębów, pozbyć się diastemy (przerwy między górnymi jedynkami), czy ujednolicić kolor i rozjaśnić, wybielić zęby.

Licówki kompozytowe i pełnoceramiczne

Rodzaje licówek stomatologicznych

W zależności od potrzeb i sytuacji finansowej pacjenta wyróżniamy wiele rodzajów licówek:

  • akrylowe licówki tymczasowe – na czas wykonania licówek stałych przez protetyka,
  • licówki kompozytowe – najbardziej korzystne cenowo, często nie ma potrzeby oszlifowania pod nie zębów, wykonywane są z tego samego materiału, co wypełnienia ubytków, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, można dobrać odcień do naturalnego koloru naszych zębów,
  • licówki ręcznie napalane – wysoko estetyczne i bardzo czasochłonne w wykonaniu, bardziej kruche przez to rzadko stosowane,
  • licówki pełnoceramiczne w technologii cad/cam – wykonane z trwałego materiału ceramicznego; posiadają warstwy jak żywy ząb, ponadto ich założenie nie wymaga szlifowania zęba lub wymaga w bardzo niewielkim stopniu; są najbezpieczniejsze dla żywych tkanek zęba, a uzyskany efekt estetyczny jest najlepszy.

Licówki dentysta Warszawa

Posiadanie licówek stomatologicznych ma szereg zalet. Zakłada się je na lata, tylko na przednie zęby. Dobrze zaprojektowane i dobrane licówki na zęby przez stomatologa, będą służyć nam przez długi czas i zapewnią estetyczny i biały uśmiech. Jest to dość kosztowny zabieg, ale daje niesamowite efekty na ponad kilkanaście lat. Pozwalają skorygować ukruszone przednie zębypozbyć się przebarwień, których nie udało się usunąć wybielaniem, czy po prostu zdobyć biały uśmiech. Warto również zaznaczyć, że wyciski zębów wykonywane są metodą cyfrową bez użycia mas wyciskowych oraz z zastosowaniem skanera 3d. Poprawia to znacząco komfort pacjenta oraz zwiększa precyzję pracy lekarza stomatologa.

Poznaj cennik
naszych usług stomatologicznych

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami