Diagnostyka jamy ustnej

konsultacja stomatologiczna warszawa

Konsultacja stomatologiczna Warszawa

Kompleksowe badanie jamy ustnej Warszawa Wola

plan leczenia stomatologicznegoBrak planu to planowanie porażki. Dlatego tak ważna jest konsultacja stomatologiczna w gabinecie dentystycznym. W trakcie pierwszej wizyty u stomatologa przeprowadzamy szczegółową kontrolę uzębienia oraz omawiamy indywidualny plan leczenia stomatologicznego dla każdego pacjenta.

W trakcie pierwszej wizyty dentysta wykonuje:

  • szczegółowe badanie jamy ustnej,
  • zdjęcia wewnątrzustne zębów,
  • zdjęcie rentgenowskie (pantomogram, tomografia stożkowa CBCT, radiowizjografia RVG),
  • spersonalizowany plan leczenia wraz z kosztami.

Następnie lekarz stomatolog tłumaczy w jaki sposób można poprawić stan uzębienia i na co należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę. Ogólnie rzecz biorąc naszym celem jest zawsze przywrócenie dobrego stanu zdrowia jamy ustnej.

Badanie jamy ustnej Warszawa Wola

U każdego pacjenta leczenie stomatologiczne jamy ustnej wygląda nieco inaczej. Czasami problemem są ubytki próchnicowe, starte zęby, problemy z pozycją zębów, braki zębów lub ich brzydkie zabarwienie. Lekarz stomatolog dokładnie omówi każdy problem i wytłumaczy co zrobić, aby przywrócić uzębieniu piękny wygląd i zdrowy biały uśmiech. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu skanera wewnątrzustnego możemy na komputerze zwizualizować każdy z zębów i omówić jego stan. Ponadto uświadamia to naszych pacjentów, co dokładnie dzieje się w ich jamie ustnej. Co więcej konsultacja stomatologiczna musi być również oparta na zdjęciach rentgenowskich, na które po przeanalizowaniu konkretnego przypadku skieruje lekarz stomatolog.

Dzięki pierwszej wizycie u stomatologa:

  • sprawdzisz szczegółowo stan zdrowia jamy ustnej,
  • otrzymasz spersonalizowany plan leczenia stomatologicznego dla swoich zębów,
  • podane będą przybliżone koszty całego procesu leczenia,
  • zrozumiesz procesy jakie zachodzą w Twojej jamie ustnej i dowiesz się jak się im przeciwstawić,
  • spełnisz marzenie o nowym, zdrowym i pięknym białym uśmiechu.

Konsultacja stomatologiczna Warszawa Wola

Mimo że wiemy, jak ważna jest higiena jamy ustnej i dbanie o zęby, to często odkładamy wizytę u dentysty na później. Niestety, gdy pojawia się problem, możemy się już tylko martwić o to, co nas czeka. Wizyta u dentysty nie musi być stresująca ani bolesna. Pamiętajmy też, że im szybciej udamy się do lekarza, tym mniejsze ryzyko powikłań. 

Podsumowując, konsultacja stomatologiczna pozwala przygotować pełny plan leczenia. Dzięki temu pacjent od początku do końca wie co go czeka i mniej więcej jest w stanie określić ile czasu potrwa całe leczenie. Dodatkowo wszelkie badania jamy ustnej umożliwiają nie tylko ocenić stan uzębienia, ale także ustalić jakie leczenie stomatologiczne podjąć.

Szukasz dobrego lekarza stomatologa, który przeprowadzi kompleksowe badanie jamy ustnej?
Umów się na konsultacje stomatologiczną w naszym, gabinecie TD Studio w Centrum Warszawy.
Zapraszamy pacjentów z Warszawy Wola i okolic.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button