Konsultacja implantologiczna

konsultacja implantologiczna warszawa

Implanty zębów Warszawa

Leczenie implantologiczne

Pierwszym etapem przed uzupełnieniem braków zębowych jest zawsze konsultacja z implantologiem. Każdy zdaje sobie sprawę z braku poszczególnych zębów, jednak procesy które doprowadziły do ich utraty są różne u każdego z nas. To właśnie dzięki konsultacji implantologicznej dowiemy się w jaki sposób będzie możliwa odbudowa utraconego uzębienia. Przebieg takiej konsultacji to zawsze:

1. Rozmowa z pacjentem – wyjaśnienie na czym polega leczenie implantologiczne. Wskazanie jakie są możliwości, przeciwskazania, a także rodzaje implantów.

2. Badanie i diagnostyka jamy ustnej określenie, czy istnieją wskazania do leczenia implantologicznego. Czasami lekarz implantolog może zalecić dodatkowe zabiegi regeneracyjne, poprzedzające implantacje.

3. Badanie radiologiczne – stożkowa tomografia komputerowa CBCT, która określa jakie są warunki kostne ich rodzaj i objętość. 

4. Plan leczenia implantologicznego – po przeprowadzeniu rozmowy i szczegółowych badań stomatolog ustala plan leczenia implantologicznego i określa koszty. Planowanie musi być bardzo dokładne, gdyż w przeciwnym wypadku narażamy się na wiele niepotrzebnych powikłań. 

Konsultacja implantologiczna z planem leczenia

Konsultacja u lekarza implantologa jest ważna u każdego kto posiada braki zębów, a także dla osób, u których ruchomość obecnych zębów wymaga zastąpienia ich implantami. Dzięki implantom można uzupełnić i odbudować takie braki, ciesząc się z nowego pięknego uśmiechu.

Uzupełnienie brakujących zębów ma aspekt nie tylko estetyczny. Bardzo często brak tylnych zębów, które w głównej mierze biorą udział w żuciu pokarmów, może doprowadzić do poważnych problemów trawiennych. Jama ustna, która jako pierwsza bierze udział w przyjmowaniu pokarmów, nie jest w stanie prawidłowo rozdrobnić kęsów. Przekłada się to na zdecydowanie większe obciążenie pozostałych części układu pokarmowego. Niejednokrotnie sytuacja ta przyczynia się do nieżytów żołądka czy jelit. Ponadto im mniejsza liczba zębów w ustach tym większe siły przekładane są na pozostałe zęby. Przez to szybciej dochodzi do utraty uzębienia i kolejnych problemów ogólnoustrojowych. Niebagatelną kwestią jest również to, że utrata nawet pojedynczego zęba przyczynia się do przesunięcia w stronę luki pozostałych, sąsiadujących zębów. Długoterminowo przyczynia się do ich, zdecydowanie szybszej, utraty.

Implantologia Warszawa Wola

Wskazania do leczenia implantologicznego

 • braki pojedynczych zębów,
 • braki mnogie zębów zarówno w szczęce jak i żuchwie,
 • bezzębie,
 • brak tolerancji to wyjmowanych protez ruchomych,
 • brak zawiązka zęba stałego,
 • alternatywa dla mostów protetycznych – brak konieczności szlifowania zdrowych, własnych zębów.

Przeciwwskazania do założenia implantów stomatologicznych

 • nałogowe palenie papierosów,
 • zła higiena jamy ustnej,
 • cukrzyca niekontrolowana,
 • choroby psychiczne,
 • zaawansowana osteoporoza,
 • zaburzenia autoimmunologiczne,
 • nowotwór – chemioterapia,
 • zbyt młody organizm – przed zakończeniem okresu rozwojowego kości – ok 17-21 lat.

 

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji i jesteś zainteresowany konsultacją implantologiczną, umów się na wizytę lub odwiedź nasz gabinet stomatologiczny w Centrum Warszawy TD Studio. Zapraszamy Pacjentów z całej Warszawy, szczególnie z Woli, Śródmieścia i Centrum,
z uwagi na położenie gabinetu stomatologicznego.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami