Konsultacja implantologiczna Warszawa

konsultacja implantologiczna warszawa

Leczenie implantologiczne Warszawa

Klinika stomatologiczna w Warszawie

Pierwszym etapem przed uzupełnieniem braków zębowych jest zawsze konsultacja implantologiczna. Każdy zdaje sobie sprawę z braku poszczególnych zębów, jednak procesy które doprowadziły do ich utraty są różne u każdego z nas. To właśnie dzięki konsultacji z implantologiem dowiemy się w jaki sposób będzie możliwa odbudowa utraconego uzębienia. Dlatego przebieg takiej konsultacji to zawsze:

1. Rozmowa z pacjentem – wyjaśnienie na czym polega leczenie implantologiczne. Dodatkowo wskazanie jakie są możliwości, przeciwskazania, a także rodzaje implantów.

2. Badanie i diagnostyka jamy ustnej określenie, czy istnieją wskazania do leczenia implantologicznego. Co więcej czasami lekarz implantolog może zalecić dodatkowe zabiegi regeneracyjne, poprzedzające implantacje.

3. Badanie radiologiczne – stożkowa tomografia komputerowa CBCT, która określa jakie są warunki kostne ich rodzaj i objętość. 

4. Plan leczenia implantologicznego – po przeprowadzeniu rozmowy i szczegółowych badań stomatolog ustala plan leczenia implantologicznego i określa koszty. W istocie planowanie musi być bardzo dokładne, gdyż w przeciwnym wypadku narażamy się na wiele niepotrzebnych powikłań. 

Konsultacja implantologiczna z planem leczenia

Konsultacja u lekarza implantologa jest ważna u każdego kto posiada braki zębów. Dodatkowo jest ważna także dla osób, u których ruchomość obecnych zębów wymaga zastąpienia ich implantami. Oprócz tego dzięki implantom można uzupełnić i odbudować takie braki, ciesząc się z nowego pięknego uśmiechu.

Uzupełnienie brakujących zębów ma aspekt nie tylko estetyczny. Bardzo często brak tylnych zębów, które w głównej mierze biorą udział w żuciu pokarmów, może doprowadzić do poważnych problemów trawiennych. Co więcej jama ustna, która jako pierwsza bierze udział w przyjmowaniu pokarmów, nie jest w stanie prawidłowo rozdrobnić kęsów. Ostatecznie przekłada się to na zdecydowanie większe obciążenie pozostałych części układu pokarmowego. Niejednokrotnie sytuacja ta przyczynia się do nieżytów żołądka czy jelit. Ponadto im mniejsza liczba zębów w ustach tym większe siły przekładane są na pozostałe zęby. Wskutek tego szybciej dochodzi do utraty uzębienia i kolejnych problemów ogólnoustrojowych. Niebagatelną kwestią jest również to, że utrata nawet pojedynczego zęba przyczynia się do przesunięcia w stronę luki pozostałych, sąsiadujących zębów. Co gorsza, długoterminowo przyczynia się do ich zdecydowanie szybszej utraty.

Implantologia Warszawa Wola

Wskazania do leczenia implantologicznego

 • braki pojedynczych zębów,
 • braki mnogie zębów zarówno w szczęce jak i żuchwie,
 • bezzębie,
 • brak tolerancji to wyjmowanych protez ruchomych,
 • brak zawiązka zęba stałego,
 • alternatywa dla mostów protetycznych – brak konieczności szlifowania zdrowych, własnych zębów.

Przeciwwskazania do założenia implantów stomatologicznych

 • nałogowe palenie papierosów,
 • zła higiena jamy ustnej,
 • cukrzyca niekontrolowana,
 • choroby psychiczne,
 • zaawansowana osteoporoza,
 • zaburzenia autoimmunologiczne,
 • nowotwór – chemioterapia,
 • zbyt młody organizm – przed zakończeniem okresu rozwojowego kości – ok 17-21 lat.

 

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji i jesteś zainteresowany konsultacją implantologiczną, umów się na wizytę lub odwiedź nasz gabinet stomatologiczny w Centrum Warszawy TD Studio. Zapraszamy Pacjentów z całej Warszawy, szczególnie z Woli, Śródmieścia i Centrum,
z uwagi na położenie gabinetu stomatologicznego.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button