Założenie licówek pełnoceramicznych

licówki pelnoceramiczne

Licówki na zęby przednie

Wiek: 25
Płeć: kobieta
Czas leczenia: 5 miesięcy


Problem dentystyczny

W młodości pacjentka przeszła uraz dwóch zębów siecznych, przez co miała ciągłe problemy z nieestetycznymi i przebarwiającymi się wypełnieniami na zębach siecznych. Dodatkowo u pacjentki wystąpiło zrotowanie siekaczy.

Leczenie stomatologiczne

W pierwszym etapie przeprowadzone zostało leczenie ortodontyczne przy użyciu specjalnych nakładek. Miało ono na celu korektę wady zgryzu i odrotowanie zębów przednich. Nakładki prostujące zęby produkowane są dla pacjentów indywidualnie na podstawie wykonanych skanów komputerowych. Zgodnie z harmonogramem nakładki na zęby były wymieniane co dwa tygodnie. Takie leczenie ortodontyczne trwa od 2 do 12 miesięcy, w zależności od stopnia trudności wady. 

Następnie przygotowana została wizualizacja na podstawie projektu nowego uśmiechu wydrukowanego na drukarce 3d. Taką wizualizację przymierzamy w ustach pacjenta przed przygotowaniem licówek. Pozwala nam to upewnić się, czy kształty zębów korespondują z twarzą. Specjalny tymczasowy materiał jest zdejmowany pod koniec wizyty, po upewnieniu się czy wszystko wygląda idealnie. Na tym etapie nanoszone są ostateczne korekty, o których rozmawiamy z pacjentem na wizycie. Dodatkowo wykonywane są zdjęcia aparatem w celu dokładnej analizy nowego uśmiechu.  

W dalszym etapie wykonane zostało założenie licówek pełnoceramicznych z materiału EMAX na 4 przednie zęby sieczne dla wyrównania i poprawy estetyki uśmiechu. Licówki stomatologiczne łączymy z zębem specjalnym bondem i cementem, który daje naturalny wygląd i długotrwałość pracy.

Podkreślamy, że każdy przypadek jest wyjątkowy, a końcowy wynik zależy od wielu różnorodnych czynników. Dlatego nie można oczekiwać, że efekt leczenia będzie taki sam dla wszystkich.

Zainteresowany?  

Skontaktuj się z nami, a my zarejestrujemy Cię 
na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym.

Call Now Button