Rekonstrukcja pełnołukowa na implantach

odbudowa pełnołukowa całego uzębieniarekonstrukcja pełnołukowa implantami

Odbudowa całego uzębienia mostami pełnołukowymi na implantach

Wiek: 67
Płeć: mężczyzna
Czas leczenia:  6 miesięcy


Problem dentystyczny

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu po ekstrakcji ostatnich pozostałych zębów w szczęce i żuchwie, które zostały przeprowadzone kilka miesięcy wcześniej. Wyraźnie zaznaczył swoje oczekiwania, wskazując na potrzebę odbudowy nowych zębów. Nie wyobrażał sobie życia z ruchomymi, wyjmowanymi protezami.

Leczenie stomatologiczne

Po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki za pomocą tomografii komputerowej CBCT określającej jakość kości — zaplanowano rekonstrukcję pełnołukową na implantach. Zaplanowano zabieg umieszczenia 6 implantów w żuchwie oraz 5 implantów w szczęce.

Następnie przeprowadzono zabiegi wprowadzenia implantów na oddzielnych wizytach, najpierw w szczęce a później w żuchwie — ze względu na komfort i życzenie pacjenta. Nie były wykonywane mosty tymczasowe, gdyż pacjent nie odczuwał potrzeby zaopatrzenia na okres gojenia tym rozwiązaniem.

Po okresie 6 miesięcy, który był niezbędny dla odpowiedniego gojenia się tkanek i integracji implantów z kością szczęki, wykonano ostateczne mosty protetyczne. Most w szczęce został wykonany z Zyrkonu, wykorzystując technikę “Cut back”, która pozwoliła na precyzyjne dopasowanie kształtu i estetyki mostu do naturalnego wyglądu zębów. Most w żuchwie wykonany został z nieco bardziej miękkiego materiału kompozytowego zapewniając tym samym lepszy komfort przy jedzeniu w połączeniu z górą. W ten sposób pacjent po wykonaniu rekonstrukcji pełnołukowej na implantach został w pełni zrehabilitowany i na nowo może cieszyć się z uzębienia. 

Podkreślamy, że każdy przypadek jest wyjątkowy, a końcowy wynik zależy od wielu różnorodnych czynników. Dlatego nie można oczekiwać, że efekt leczenia będzie taki sam dla wszystkich.

Call Now Button