Wszczepienie implantów w szczęce i żuchwie

odbudowa zębów implantamiodbudowa uzębienia implantami

Leczenie bezzębia Warszawa

Wiek: 50
Płeć: mężczyzna
Czas leczenia: 6 miesięcy


Problem dentystyczny

Ze względu na zaawansowaną chorobę przyzębia, pacjent cierpiał na całkowite bezzębie w szczęce i żuchwie.

Leczenie stomatologiczne

Ze względu na bardzo małą ilość pozostałej kości w łuku górnym, konieczne było wprowadzenie dwóch implantów Zygomatycznych. Pozostałe implanty w szczęce i żuchwie pozostawiono do wygojenia w standardowym protokole. Umieszczenie takich implantów stwarza możliwość odbudowy zębów na stałe, również u pacjentów z dużymi zanikami kości.

Po okresie gojenia pobrane zostały skany pod prace ostateczne. Wykonane one zostały z materiału pełnoceramicznego Zyrkon, w technice Cut-back. W pierwszym etapie leczenia stomatologicznego planowana jest wewnętrzna część odbudowy protetycznej i frezowana na frezarce CNC. Estetyczna część (widoczna od przodu) napalana jest ręcznie przez ceramistę. Dzięki czemu możliwe jest zachowanie naturalnego wyglądu zębów.

Warto zaznaczyć, że odbudowy tego typu są elementami przykręcanymi na stałe i nie są to ruchome protezy, kompensując brak uzębienia. Stwarza to możliwość pełnej rehabilitacji bez konieczności użytkowania protez, przywracając funkcję i zapewniając niesamowity komfort psychiczny.

Podkreślamy, że każdy przypadek jest wyjątkowy, a końcowy wynik zależy od wielu różnorodnych czynników. Dlatego nie można oczekiwać, że efekt leczenia będzie taki sam dla wszystkich.

Zainteresowany?  

Skontaktuj się z nami, a my zarejestrujemy Cię 
na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym.

Call Now Button