Zabieg wstawienia zęba

wstawienie implantu warszawa wola

Wstawianie zębów Warszawa

Wstawienie zęba w postaci implantu zębowego jest często jedynym sposobem na to, aby cieszyć się pięknym uśmiechem w przypadku osób, które utraciły swoje naturalne zęby. Dodatkowo takie protezy są nie tylko trwałe, ale także idealnie imitują prawdziwe uzębienie zarówno w kwestii wyglądu, jak i pełnionych funkcji.

Jedną z najczęściej stosowanych metod jest wstawienie implantów, które wytwarzane są z tytanu. Szeroka ich gama pozwala na wstawienie zarówno pojedynczego zęba, jak i całego łuku. Implanty zębowe mogą mieć różną długość oraz kształt, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Wstawienie nowego zęba

Zabieg wstawienia implantu zęba rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistą – implantologiem, który oceni jaka metoda najlepiej sprawdzi się u konkretnego pacjenta. Wykonuje on także diagnostykę obrazową, a w razie potrzeby zleca wykonanie szeregu innych niezbędnych badań.

Kolejnym krokiem jest wszczepienie implantu zębowego. Jest ono wykonywane w znieczuleniu miejscowym, co ma na celu zapewnić najwyższy komfort dla pacjenta. Chirurg stomatolog delikatnie nacina dziąsło i nawierca otwór, w którym umieszczony zostaje implant. Podczas zabiegu korzysta on z mikroskopu, dzięki czemu może wykonać swoją pracę niezwykle precyzyjnie. Po zabiegu otwór zostaje zabezpieczony szwami.

Przez pierwsze dwa tygodnie rana intensywnie się goi, dlatego konieczne jest przestrzeganie zaleceń wydanych przez lekarza. Po 14 dniach następuje zdjęcie szwów, a po upływie od 2 do 4 miesięcy można kontynuować leczenie.

Ostatnim etapem jest założenie uzupełnienia protetycznego na wszczepionym wcześniej implancie. Pacjenci mają do wyboru kilka rodzajów koron zębowych. Mogą one być wykonane z metalu, cyrkonu lub porcelany. Zdecydowanie najbardziej polecane są te ostatnie, gdyż charakteryzują się one naturalnym wyglądem oraz niezwykłą trwałością.

Jeśli jesteś dopiero na etapie poszukiwania odpowiedniego gabinetu stomatologicznego, zapoznaj się z rodzajami usług jakie świadczymy. Umów się na konsultacje implantologiczną, na której przeprowadzimy wstępne badania diagnostyczne i ustalimy plan leczenia

Poznaj naszą ofertę

nakładki ortodontyczne warszawa

Nakładki
ortodontyczne

endodoncja warszawa

Endodoncja
leczenie kanałowe

szablony implantologiczne nawigowane komputerowo

Szablony implantologiczne
nawigowane komputerowo

Call Now Button