Podwyższenie wysokości zwarcia zębów

podwyższenie wysokości zwarcia zębów warszawa

Odbudowa startych zębów

Protetyk Warszawa Wola

Wiele osób ma problem z posiadaniem ładnego i prostego uzębienia. Zaniedbanie uszkodzenia może przyczynić się do jego pogłębienia. To z kolei może powodować ból mięśni żujących, ból stawu skroniowo-żuchwowego, ból głowy, czy barku.

Jeśli chcemy temu zapobiec lub spowolnić procesy, które powodują wyniszczanie zębów powinniśmy koniecznie dokonać rekonstrukcji zwarcia uzębienia. Rekonstrukcja zwarcia to proces polegający na odtworzeniu prawidłowych i wzajemnych kontaktów zębowych nazywanych okluzją. Dokładnie rzecz ujmując – odpowiednią pozycją stykania się zębów górnych z dolnymi. Do nieprawidłowego zwarcia dochodzi w momencie utraty bocznych zębów oraz obniżeniu wypełnień poprzez ich spłaszczenie.

Rekonstrukcja zwarcia zębów

Podniesienie wysokości zwarcia zębów

Bruksizm to określenie oznaczające patologiczne tarcie żuchwą o zęby szczęki. Tego typu dolegliwość traktowana jest jako grupa zaburzeń, które najczęściej uaktywniają lub nasilają się w trakcie snu. Bruksizm traktowany jest także jako choroba, czy zaburzenie układu ruchu narządu żucia. 

Odbudowa zębów w przypadku korekty zwarcia odbywa się za pomocą kompozytów. Dzięki temu dochodzi do likwidacji niekorzystnych kontaktów na zębach zwłaszcza w odcinku przednim układu, rozluźnienia mięśni, lepszej funkcji stawów, a także ochrony zębów. Przed odbudową zębów stomatolog zaleci korzystanie z indywidualnie dopasowanej szyny relaksacyjnej. To ona będzie stanowić opór od nacisku zębów względem siebie.

Nieprawidłowe zwarcie między zębami może przyczynić się do zaburzenia prawidłowego ruchu żuchwy w stawie skroniowo-żuchwowym. To z kolei przyczynia się do wzrostu napięcia mięśni twarzy, dyfuzji stawów oraz ścierania się zębów. Jednak zwlekając z tego typu problemem możemy zauważyć kolejne objawy. Interpretowane są one jako choroby takie jak poranne migreny, napięcie mięśni karku, szyi, twarzy, ból szczęki, ból zębów podczas ich gryzienia. W skrajnych przypadkach może prowadzić to do ich utraty. Niestety często źle zinterpretowane objawy sprawiają, że pacjenci wybierają się do fizjoterapeuty lub neurologa zamiast protetyka, czy ortopedy.

Zapraszamy pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci, z najbliższych okolic gabinetu,
czyli Warszawa Wola, Warszawa Centrum, Śródmieście oraz sąsiadujących dzielnic.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button