Licówki po leczeniu kanałowym

licówki po leczeniu kanałowymlicówki po leczeniu kanałowym

Licówki stomatologiczne na przebarwienia

Wiek: 22
Płeć: kobieta
Czas leczenia: 3 tygodnie


Problem dentystyczny

Górna jedynka, po leczeniu kanałowym, uległa przebarwieniu i odróżniała się kolorystyczne od pozostałych zębów. Druga jedynka posiadała odbudowy zachowawcze nieustannie przebarwiające się. Ponadto pacjentka chciała ujednolicić kształt siekaczy.

Leczenie stomatologiczne

Na początku została przygotowana wizualizacja na podstawie projektu uśmiechu wydrukowanego na drukarce 3d. Dokładna analiza uśmiechu na podstawie zdjęć i rozmowy umożliwiła stworzenie koncepcji docelowego wyglądu siekaczy. Następnie zostały stworzone dwie minimalnie inwazyjne licówki pełnoceramiczne. Co ważne leczenie kanałowe zęba nie jest przeciwskazaniem do wykonania licówki. Zazwyczaj nie jest konieczne wykonanie dużo bardziej inwazyjnej korony i wkładu. Jednak te wskazania musi dokładnie zdiagnozować lekarz podczas badania, wspierając się badaniem radiologicznym.

Licówki pozwoliły nie tylko ujednolicić kształt zębów, ale przede wszystkim zakryły nienaturalne przebarwienia na jedynkach.

Podkreślamy, że każdy przypadek jest wyjątkowy, a końcowy wynik zależy od wielu różnorodnych czynników. Dlatego nie można oczekiwać, że efekt leczenia będzie taki sam dla wszystkich.

Zainteresowany?  

Skontaktuj się z nami, a my zarejestrujemy Cię 
na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym.

Call Now Button