Trwała odbudowa braków uzębienia

leczenie bezzębia

Nowoczesne leczenia bezzębia Warszawa

Uzupełnienia braków zębów Wola, Centrum, Śródmieście

Braki w uzębieniu dokuczają sporej liczbie osób i niestety, jest ich coraz więcej. Problem dotyczy ludzi w różnym wieku. Brak zębów to zarówno problem estetyczny, jak i – a może przede wszystkim – zdrowotny. Uniemożliwia bowiem odpowiednie rozdrabnianie pokarmu. Z brakami w uzębieniu można sobie poradzić. Postęp daje pacjentom możliwość na leczenie bezzębia i pozyskanie stałych i wytrzymałych zębów zastępczych poprzez zastosowanie implantów.

Odbudowa łuku zębowego

Kiedy stosuje się most na implantach?

Mosty na implantach to rodzaj uzupełnienia stałego, które opiera się przynajmniej na dwóch podporach, pomiędzy którymi znajdzie się tzw. przęsło. Podporami tymi są albo minimum dwa implanty albo implanty i zęby naturalne – to tzw. opcja mieszana. To świetne rozwiązanie, gdy u pacjenta brakuje kilku zębów obok siebie, albo braki przeplatają się z wciąż obecnymi w szczęce zębami naturalnymi. Stomatolodzy odradzają ekstrakcję własnych zębów, jeśli są one zdrowe albo wystarczająco mocne po zastosowanym leczeniu stomatologicznym.

Biorąc pod uwagę liczbę braków oraz sposób ich rozmieszczenia, protetyk stomatologiczny decyduje o sposobie oparcia mostu oraz miejscach, gdzie powinny znaleźć się implanty zębowe.

Rodzaje prac protetycznych

Jest kilka rodzajów prac protetycznych. Wybór zależy choćby od rozmiaru problemu związanego z brakiem uzębienia oraz od umiejscowienia braków. Jeżeli brakuje jednego zęba, można zdecydować się na koronę na implancie. Sam implant to tytanowa śruba, która zastąpi korzeń zęba. A na nim umieszcza się porcelanową koronę, imitującą widoczną część zęba.

Największym rozmiarowo rozwiązaniem jest proteza całkowita oparta na implantach. Stosuje się ja przy całkowitym braku uzębienia; wymaga zastosowania od 2 do 6 implantów. Dzięki temu rozwiązaniu, pacjent zyskuje zęby, które – odpowiednio traktowane – będą mu mogły służyć całymi latami, a nawet do końca życia.

Zapraszamy pacjentów, z najbliższych okolic gabinetu,
czyli Warszawa Wola, Warszawa Centrum, Śródmieście oraz sąsiadujących dzielnic, nie tylko na leczenie bezzębia, ale także na skorzystanie z oferty stomatologii estetycznej.

Potrzebujesz konsultacji stomatologicznej,
implantologicznej, a może protetycznej?

Przejrzyj dział FAQ
z najczęściej zadawanymi
pytaniami

Call Now Button