Korony implantoprotetyczne

korony implantoprotetycznekorony implantoprotetyczne

Korony pełnoceramiczne na implanty

Wiek: 52
Płeć: mężczyzna
Czas leczenia: 4 miesiące


Problem dentystyczny

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu stomatologicznego z usuniętymi wiele lat wcześniej pierwszymi zębami siecznymi. Ponadto, drugie siekacze były w stanie rotacji i miały ubytki próchnicowe.

Leczenie stomatologiczne

W celu rozwiązania tego problemu na początku przeprowadzono implantację dwóch implantów w obszarze zębów 11 i 21. Po pewnym czasie, kiedy implanty zintegrowały się z tkanką kostną, wykonano na nich dwie korony pełnoceramiczne. Te korony zostały dostosowane do implantów i stanowiły trwałe, estetyczne zamienniki dla pierwotnie brakujących zębów.

Ponadto, dla drugich zębów siecznych, które były w stanie rotacji i miały ubytki próchnicowe, zastosowano inne podejście. Stworzono dwie korony pełnoceramiczne wykonane z zyrkonu. Te korony nie tylko przywróciły funkcję zgryzową tych zębów, ale także zapewniły naturalny wygląd, dzięki właściwościom estetycznym zyrkonu.

W ramach dalszego leczenia, ząb numer 13, który miał odłamanie brzegu siecznego, został poddany zabiegowi bondingowi. Bonding to technika, w której na powierzchni zęba stosuje się specjalny materiał kompozytowy, który jest następnie utwardzany przy użyciu światła. Dzięki temu zabiegowi, uszkodzenie zostało zreperowane, a ząb odzyskał swoją pierwotną funkcję i wygląd.

W efekcie pacjent przeszedł kompleksowe leczenie implantoprotetyczne, które nie tylko przywróciło mu zdolność gryzienia i estetyczny uśmiech, ale także poprawiło zdrowie jamy ustnej poprzez zastąpienie brakujących zębów oraz naprawę uszkodzonych.

Podkreślamy, że każdy przypadek jest wyjątkowy, a końcowy wynik zależy od wielu różnorodnych czynników. Dlatego nie można oczekiwać, że efekt leczenia będzie taki sam dla wszystkich.

Call Now Button