Konsultacje u chirurga stomatologa

konsultacja chirurga stomatologa

Kiedy wizyta chirurga stomatologa staje się koniecznością

Każdy marzy o zdrowych i pięknych zębach. Uśmiech stanowi bowiem wizytówkę, a także sprawia że czujemy się komfortowo podczas kontaktu z rozmówcą. Bywają jednak sytuacje, w których codzienna pielęgnacja zębów oparta na szczotkowaniu, a także używaniu nici dentystycznych nie wystarcza. Wiele osób cierpi na dolegliwości związane nie tylko z zębami, ale obejmujące stany zapalne w jamie ustnej. Co zrobić gdy pojawi się silny ból zęba? Kiedy potrzebna jest konsultacja chirurga stomatologa?

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

W zakres działań chirurga stomatologicznego wchodzą dolegliwości obejmujące całą jamę ustną. Najczęściej wykonywane zostają zabiegi usuwające zęby oraz skupiające się na odtworzeniu prawidłowych połączeń zarówno kości, jak i mięśni twarzoczaszki. Wśród zabiegów w ramach chirurgii stomatologicznej warto wymienić chociażby podniesienie dna zatoki szczękowej, czy chirurgia plastyczna tkanek miękkich. Oprócz wymienionych zabiegów chirurg stomatolog pomaga również w procesie rehabilitacji po urazie, a także poprzedza działania protetyka i implantologa.

Chirurgia stomatologiczna stanowi również wybawienie dla pacjenta cierpiącego z powodu dolegliwości bólowych spowodowanych wzrostem lub infekcją w obrębie zębów mądrości. Stany zapalne oraz ostry ból uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. W takim przypadku usuwanie zębów mądrości staje się koniecznością. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, które poprzedza wykonanie zdjęcia RTG. Zazwyczaj zabieg trwa krótko i nie wiąże się w większości przypadków z powikłaniami.

Czym są zęby zatrzymane?

Zdarza się, że dochodzi do zatrzymania w pełni wykształconego zęba w tkance kostnej. Aby nie dopuścić do powstawania wad zgryzu oraz przeciwdziałać zapaleniom dziąseł niezbędne staje się usuwanie zębów zatrzymanych. Zabieg ten nosi również nazwę dłutowanie zębów i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Jest on bardziej skomplikowany od zabiegu usunięcia ósemki, ale chirurg stomatolog z doświadczeniem jest w stanie pomóc w każdym przypadku.

Szukając odpowiedniego gabinetu stomatologicznego, warto sprawdzić nie tylko opinie, ale także zakres usług takiego gabinetu. To jak szeroki wachlarz oferuje od stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyki, implantologii, po chirurgię, można śmiało stwierdzić, że taki gabinet będzie w stanie pomóc także w złożonych i skomplikowanych przypadkach. Nasz gabinet oferuje również badania z zakresu radiologii cyfrowej, w tym tomografię i pantomogram zębów. To ważne, gdyż dzięki wynikom takich badań jesteśmy w stanie dokładnie przygotować plan leczenia. Jeśli potrzebna Ci jest konsultacja chirurga stomatologa, to zapraszamy do naszego gabinetu w centrum Warszawy – TD Studio.

Poznaj naszą ofertę

konsultacja stomatologiczna warszawa

Konsultacja
stomatologiczna

konsultacja implantologiczna warszawa

Konsultacja
implantologiczna

implantologia natychmiastowa

Implantacja
natychmiastowa

Call Now Button