Odbudowa zębów przednich

zęby przednie przed odbudowąodbudowa zębów przednich siekaczy

Estetyczna odbudowa zębów przednich implantami i koronami Zyrkon

Wiek: 45
Płeć: mężczyzna
Czas leczenia: 3 miesiące


Problem dentystyczny

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu stomatologicznego z dużą zmianą zapalną przy siekaczach w żuchwie oraz ze zwiększoną ich ruchomością. Dodatkowo problem stanowiły nieestetyczne odbudowy i przebarwienia występujące w zębach górnych.

 

Leczenie stomatologiczne

Po przeprowadzeniu szczegółowych analiz CBCT zębów (stożkowej tomografii komputerowej) oraz warunków zgryzowych — zdecydowano o jednoetapowym usunięciu 3 zębów siecznych w żuchwie z natychmiastowym wprowadzeniem w to miejsce implantów dentystycznych. W trakcie procesu gojenia, aby zapewnić pacjentowi funkcjonalność i estetykę uzębienia zabezpieczono zęby tymczasowy mostem typu Maryland. Po zakończeniu okresu gojenia przystąpiono do ostatecznej odbudowy zębów przednich. Zęby w szczęce zostały odbudowane przy użyciu koron Zyrkon, które zostały indywidualnie napalane ceramiką. Zyrkon jest materiałem odzwierciedlającym naturalną barwę zębów, co pozwoliło uzyskać efekt estetyczny bliski naturalnemu uzębieniu. Natomiast dolne zęby sieczne zostały odbudowane przy użyciu mostu protetycznego z maską dziąsłową. Odbudowa przednich zębów pozwoliła pacjentowi odzyskać nie tylko pełną funkcjonalność zgryzu, ale także piękny i naturalny uśmiech.

Podkreślamy, że każdy przypadek jest wyjątkowy, a końcowy wynik zależy od wielu różnorodnych czynników. Dlatego nie można oczekiwać, że efekt leczenia będzie taki sam dla wszystkich.

Call Now Button