Licówki na zęby

licówki na zębylicówki na zęby

CAD/CAM w produkcji licówek

Wiek: 42
Płeć: mężczyzna
Czas leczenia: 3 tygodnie


Problem dentystyczny

Pacjent zgłosił się z kilkoma istotnymi problemami stomatologicznymi, w tym startymi zębami, rotacjami oraz ogólnie nieestetycznym wyglądem uzębienia. Ponadto, wyraził chęć zmiany koloru zębów oraz ujednolicenia ich kształtu, co dodatkowo wpłynie na jego pewność siebie.

Leczenie stomatologiczne

W celu rozwiązania wymienionych problemów przeprowadzono kompleksowe leczenie, które rozpoczęło się od stworzenia cyfrowego projektu uzębienia. Na podstawie tego projektu wykonano próbny uśmiech (mock-up), który pozwolił pacjentowi zobaczyć przewidywany efekt końcowy i dokonać ewentualnych korekt.

Po zaakceptowaniu nowego wyglądu i kształtu uzębienia przystąpiono do kolejnego etapu leczenia. W ramach tego procesu przygotowano dla pacjenta 24 licówki, które są cienkimi nakładkami umieszczonymi na przednich powierzchniach zębów. Ponadto, zastosowano nakłady pełnoceramiczne wykonane z dwukrzemianu litu, które zostały precyzyjnie wyfrezowane przy użyciu techniki CAD/CAM. To zaawansowane podejście umożliwiało uzyskanie idealnego dopasowania nakładów do naturalnych zębów pacjenta oraz zapewniło wyjątkową trwałość i estetykę rozwiązania.

Podkreślamy, że każdy przypadek jest wyjątkowy, a końcowy wynik zależy od wielu różnorodnych czynników. Dlatego nie można oczekiwać, że efekt leczenia będzie taki sam dla wszystkich.

Call Now Button