Implanty cyrkonowe

braki w uzębieniuimplanty cyrkonowe

Odbudowa zębów na implantach

Wiek: 30
Płeć: mężczyzna
Czas leczenia: 6 miesięcy


Problem dentystyczny

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu stomatologicznego z brakami zębowymi. Pozostałe 3 zęby w szczęce uniemożliwiały pacjentowi normalne funkcjonowanie. Szczególnie ze względu na młody wiek sprawiało to olbrzymie kłopoty w normalnym życiu społecznym.

Leczenie stomatologiczne

Przeprowadzono ekstrakcję pozostałych trzech zębów w szczęce z jednoczasowym wszczepieniem 5 implantów w szczęce. W drugim etapie leczenia stomatologicznego wprowadzono 4 implanty cyrkonowe w żuchwie.

Po zakończeniu procesu gojenia, przystąpiono do finalizacji prac. Wykorzystano skany wykonane z pełnoceramicznego materiału, z zastosowaniem techniki Cut-back. Pierwszym etapem leczenia stomatologicznego była wewnętrzna odbudowa protetyczna, którą frezuje się na frezarce CNC. Część estetyczna, widoczna z przodu, jest natomiast ręcznie napalana przez ceramistę. Dzięki temu możliwe jest zachowanie naturalnego wyglądu zębów. W przypadku żuchwy zastosowano kompozytową pracę, wzmocnioną frezowaną belką.

Warto podkreślić, że tego rodzaju odbudowy zębów są trwale przykręcane i nie są ruchomymi protezami, które mają na celu zrekompensowanie braku uzębienia. Dzięki temu pacjent ma możliwość pełnej rehabilitacji bez konieczności korzystania z protez. Poprzez zastosowanie implantów cyrkonowych pacjent odzyskuje pełną funkcjonalność i cieszy się niezwykłym komfortem psychicznym.

Podkreślamy, że każdy przypadek jest wyjątkowy, a końcowy wynik zależy od wielu różnorodnych czynników. Dlatego nie można oczekiwać, że efekt leczenia będzie taki sam dla wszystkich.

Zainteresowany?  

Skontaktuj się z nami, a my zarejestrujemy Cię 
na wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym.

Call Now Button